30.04.

25° / 16°

Loša igra i novi poraz "sokola": Češka ubjedljiva pod Goricom!

Tag VideoTag Gallery

Fudbaleri Crne Gore i dalje ne znaju za trijumf u kvalifikacijama za EURO 2020. godine. Novi poraz "sokola", treći, večeras pod Goricom od Češke, bilo je ubjedljivih 3:0!

Crnogorska selekcija bez pobjede je i poslije petog meča u kvalifikacijama, a u ovom kvalifikacionom ciklusu ima i dva remija. Češka, koja je dobila i prvi međusobni duel pred svojim navijačima dobila 3:0, zabilježila je treću pobjedu.

Crna Gora, osim na momente, u jubilarnom 100. meču nije pokazala mnogo, odigrala je loše u odbrani, sa dosta grešaka nakon prekida, a u napadu neorganizovano i bez ideje.

Češka je povela golom Tomaša Součeka u 54. minutu. Iskoristio je odlično ubacivanje Vladimira Daride i savladao Petkovića. Na 2:0, tri minuta kasnije, povisio je Lukaš Masopust i praktično već tada riješio sve dileme. Konačan rezultat postavio je Darida u sudijskoj nadoknadi iz jedanaesterca.

Najbolju priliku za Crnu Goru imao je Deni Hočko u 22. minutu, iskoristio je odlično ubacivanje Adama Marušića i uhvatio volej, ali je češki golman Tomaš Vaclik inervenisao i izbacio loptu u korner. Bio je siguran i nakon šuta Marušića u 32, dok su udarci Rista Radunovića i Aleksandra Boljevića, poslije efektnih solo akcija, izblokirani.

U drugom meču te grupe Engleske je u Sautemptonu savladala Kosovo 5:3 i upisala četvrti trijumf. U ovom kolu slobodna je bila Bugarska.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti 11. oktobra duelom sa Bugarskom u Podgorici.

CRNA GORA - ČEŠKA 0:3 (0:0)

Suček 54', Masopust 58', Suček 94' (p)

Žuti kartoni: Radunović, Marušić (Crna Gora) - Jankto, Suček (Češka)

Stadion pod Goricom, sudija: Palabijik (Turska)

CRNA GORA: Petković, Marušić, Lagator, Tomašević, Radunović (Bećiraj 73'), Hočko, Vukčević (Bakić 68'), Boljević, Kosović (Savićević 73'), Vešović, Mugoša.

Rezerve: Mijatović, Bakić, Bećiraj, Đorđević, Hakšabanović, B. Janković, M. Janković, Jovović, Kojašević, Savićević, Šćekić, Sekulić.

ČEŠKA: Vaclik, Boril, Suhi (Brabec 46'), Čelustka, Kufal, Darida, Suček, Jankto, Kral, Masopust (Kopic 76'), Šik (Krmenčik 90').

TOK MEČA:

1' - Počeo je meč između Crne Gore i Češke.

1' - Prvi korner na meču imala je Češka, ali samo gol aut nakon njega.

8' - Nakon centaršuta sa desne strane, gužva u šesnaestercu, ali na sreću lopta je završila pored stative.

11' - Nova velika šansa za Češku, sa linije je loptu izbacio Petković.

14' - Pritiskaju Česi, treći korner, rezultat je i dalje isti.

22' - Kakva šansa za Crnu Goru, Marušić je centrirao sa desne strane, loptu je u letu uhvatio Hočko, ali je krajnjim naporom Vaclik izbacio preko prečke.

25' - Engleska vodi protiv Kosova 2-1.

31' - Broj pasova značajno na strani gostiju 123 naspram 68.

33' - Dobra prilika za domaćina, Mugoša je izbio sam ispred golmana, ali je šutirao loše po zemlji.

34' - Kakva prilika za Radunovića, izašao je sam ispred golmana, međutim sustigli su ga defanzivci Češke, na kraju se spetljao, ostalo je 0:0.

44' - Ogromna prilika za goste nakon kornera, imali smo veliku sreću, nijesu se Česi najbolje snašli na drugoj stativi.

45' - Engleska vodi protiv Kosova 5-1.

45' - Prečka Daride!

45' - Poluvrijeme 0:0.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, prva izmjena u selekciji Češke, Brabec je ušao umjesto Suhija.

54' - GOL! Češka je povela! Centaršut sa desne strane nakon prekida, glavom pogađa Souček!

58' - GOL! Češka vodi 2:0, gol postiže Masopust!

60' - Kosovo je smanjilo protiv Engleske u gostima na 5:3.

68' - Bakić je ušao umjesto Vukčevića koji se povrijedio.

73' - Bećiraj je ušao umjesto Radunovića, a Savićević umjesto Kosovića.

85' - Fenomenalan udarac iz slobodnog Šika, još bolja intervencija Petkovića.

94' - GOL! Souček sa bijele tačke za 3:0!