24° / 15°

01.05.

23° / 15°

Arsenal vodio sa 2:0, pa uzeo samo bod u Votfordu

Fudbaleri Arsenala su osvojili samo jedan bod na gostovanju Votfordu u petom kolu Premijer lige.

Meč na stadionu Vikarejdž roud je završen rezultatom 2:2, iako je poslije prvih pola sasta londonski klub imao dva gola viška.

Arsenalu je prednost, koja na kraju nije bila dovoljna za pobjedu, donio Pjer-Emerik Obamejang, golovima u 21. i 32. minutu.

Asistenti kod golova su bili bekovi, najprije Sead Kolašinac, a potom i Ejnsli Metlend-Najls.

U drugom poluvremenu je viđena potpuno drugačija slika, fudbaleri Votforda su uputili čak 24 šuta na gol protivnika, šest je išlo u okvir gola, a čuvar mreže Arsenala Bernd Leno dva nije uspio da odbrani.

Prvi je uspio da ga savlada Tom Kleverli u 53. minutu, a neriješen rezultat je u 81. minutu postavio Roberto Perejra, pošto je prethodno David Luiz nesmotrenim startom skrivio jedanaesterac.

Votford je stigao tek do drugog boda u sezoni, i dalje se nalazi na začelju tabele, dok je Arsenal sedmoplasirani sa osam bodova, koliko imaju Čelsi, Lester, Junajted i Totenhem.