13° / 8°

25.04.

10° / 6°

Totenhem u nadoknadi ostao bez pobjede u Liverpulu

Fudbaleri Evertona i Totenhema odigrali su neriješeno 1:1 u posljednjoj utakmici 11. kola Premijer lige.

Izabranici trenera Maurisija Poćetina imali su prednost od 63. minuta, ali je finiš pripao "karamalema" u susretu koji je obilježila povreda Andrea Gomeša i isključenje igrača Totenhema Sona.

U 63. minutu, Hong Min Son je sjajno proigrao Dele Alija koji je preciznim udarcem sa desetak metara savladao golmana Džordana Pikforda.

U 79. minutu, Hong min Son je žestoko uklizao u duelu za loptu sa Andreom Gomešom, a sudija Martin Etkinson je igraču Totenhema pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Uslijedila je poduža pauza zbog povrede Gomeša, dugo mu je ukazivana pomoć, pa je na kraju na nosilima iznijet sa terena.

Everton je nastojao da igračku prednost iskoristi, pa su domaćini sve karte bacili u napad i to im se isplatilo, duboko u nadoknadi vremena.

Arbitar Etkinson je susret produžio za cijelih 12 minuta, a u osmom minutu nadoknade poslije centaršuta sa lijeve strane, Čenk Tosun je sjajano reagovao i sa linije peterca poslao loptu glavom u mrežu Totenhema za konačnih 1:1.