10° / 7°

22.04.

13° / 5°

T1. CFL: Nova pobjeda Budućnosti

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu, dok je Sutjeska osvojila samo bod u 19. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Podgorici savladala pljevaljski Rudar 2:0 i ostvarila četvrtu uzastopnu, ukupno 13. pobjedu ove sezone.

Do pobjede došla je golovima Petra Grbića u 76. i Mihaila Perovića u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Sutjeska je u podgoričkom naselju Stari aerodrom igrala sa OFK Titogradom neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Miličkovića u 28, a bod zvaničnom šampionu donio je Stefan Nikolić u 76. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su fudbaleri Grblja i Koma.

Grbalj je u Radanovićima pobijedio Iskru iz Danilovgrada 3:1 i prekinuo seriju od 15 prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Posljednjeplasirani tim na tabeli do druge pobjede ove sezone vodili su Boban Đorđević u 11, Aleksandar Macanović u 39. i Dejan Račić u 72. minutu.

Jedini pogodak za Iskru, koja je upisala treći uzastopni poraz, postigao je Ivan Vuković u 68. minutu.

Iznenađenje je priredio i Kom, koji je u podgoričkom naselju Zlatica savladao Zetu 1:0 i prekinuo seriju od deset uzastopnih mečeva bez pobjede.

Odlučujući pogodak za četvrti trijumf Koma postigao je Žarko Popović u 52. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Petrovca i Podgorice, koji je završen 1:1.

Podgorica je povela golom Anđelka Jovanovića u 10. minutu. Izjednačio je i postavio konmačan rezultat Boris Kopitović u 28. minutu.

Budućnost, nakon 19. kola, sa utakmicom manje zauzima čelnu poziciju na tabeli sa 41 bodom.

Sutjeska je je druga sa 36, Iskra je treća sa 32, a četvrta Zeta sa 28 bodova.