01.05.

22° / 14°

Treća uzastopna pobjeda Orlanda, Vučević na nivou

Tag Video

Orlando je na svom parketu bio bolji od Nju Orleans Pelikansa i slavio ubjedljivim rezultatom - 119:96. Nakon ovog duela i treće vezane pobjede Orlando ima skor 34 - 38 na devetom mjestu na Istoku, dok su Pelikansi doživjeli 43. poraz i na 12. mjestu Zapada imaju 31 pobjedu.

Praktično je u ovom meču sve bilo jasno nakon prve četvrtine. Orlando je nakon tih prvih 12 minuta bio na +14 i meč je nastavio u sličnom ritmu. Prednost domaćih u jednom trenutku bila je i 35 poena.

Orlando je do važne pobjede predvodio Evan Furnije sa 22 poena, sa dva manje pratio je Aron Gordon koji je i mao i sedam skokova, šest asistencija, dvije ukradene lopte i jednu blokadu. Nikola Vučević je zabilježio dabl - dabl sa 15 poena i 17 skokova.

Stenli Džonson je bio najefikasniji na drugoj strani sa 18 poena, a sa poenom manje pratio ga je Ian Klark.