20° / 15°

Crna Gora bez A divizije

Comments 2

Autor: Jelena Ćetković

Crna Gora je porazom od Danske, osvojila četvrto mjesto na U16 Evropskom prvenstvu B divizije.

Samo tri prvoplasirane reprezentacije izborile su povratak u A diviziju, pa našim mladicima ni domaći teren Bemax arene nije bio dovoljna prednost da ostvare taj primarni cilj.

Prva četvrtina završena je vođstvom Danaca 22:15.

Naši su šutirali tek 28% za dva poena, Danci 63%, i to objašnjava zaostatak na kraju prve dionice.

Igra bez jasne koncepcije nasih kadeta i u prvoj polovini druge četvrtine, pa prednost Danaca raste na 13 poena.

Trojka Lazara Radetica samo za trenutak je dala nadu u preokret, rival nastavlja da kažnjava dezorganizovane Crnogorce i stize do + 16, na manje od tri minuta do poluvremena. Na odmor se otislo sa, ipak, prihvatljivih -10 (38:28), nakon serije nasih 6:0.

Prvo poluvrijeme potvdilo je utisak sa svih prethodnih utakmica: imamo igrački potencijal, ali nemamo igru, pogotovo disciplinu.

Početak treće četvrtine i ništa novo na terenu: izabranici Mladena Ostojica nalik grupi slobodnih strijelaca koji ništa ne mogu da pogode, Danci ozbiljni i organizovani.

Kad je naš selektor, nakon pet minuta igre, zatrazio tajm-aut, semafor je pokazivao 50-33, a odmah nakon nastavka bilo je i svih -20.

Bio je to kraj nade u povratak u A diviziju kadeta.

Na kraju treće dionice 69:41, uz kompromitujucih 31:13 u tom dijelu.

Posljednja četvrtina bila je puko otaljavanje posla-za naše igrače. Ne i za do kraja fokusirane Dance. Rezultat takvog pristupa konačnih, neprijatnih, da ne kažemo pomalo sramotnih - 31 (a bilo je -34), 85:54 za Dansku.

A, za nas pitanje: zasto naši kadeti, bas kao nedavno juniori u Volosu, premalo drže do tima, a premnogo do sebe?

Imamo li to problema sa "zvijezdama" koje još nose košarkaske pelene?