01.05.

23° / 15°

Pet od pet poraza u Eurokupu: I Oldenburg savladao Budućnost

Košarka

Košarkaši Budućnosti Voli još uvijek ne znaju za trijumf u Eurokupu. Podgoričani su poraženi i u petom kolu grupe, ovaj put od Oldenburga i to u "Morači" 85:83.

Gosti su prvu četvrtinu riješili u svoju korist 23:21, u drugoj smo viđeli čak 52 poena, pa je na poluvremenu bilo 49:47 za Njemce. Loša igra "plavih" u trećoj dionici 22:13, pa je pred posljednjih deset minuta bilo 71:60 za Oldenburg.

I pored toga, u posljednjoj četvrtini domaćin je uspio da se vrati u igru, serijom od deset uzastopnih poena i da povede (80:79), ali nije imao dovoljno snage i koncentracije da meč privede kraju i dođe do prve pobjede.

Njemački tim do pobjede vodili su Riki Polding sa 21 i Rašid Mahalbašić sa 15 poena. U domaćem timu Džastin Kobs je ubacio 17, a poen manje Hasan Martin.

Prije Njemaca, od našeg tima bolji su bili Unikaha, Trento, Gdinja i Galatasaraj. Budućnost se sada okreće ABA ligi, gostuje Megi Bemax 3. novembra, nakon toga dočekuje Unikahu u Eurokupu.