13° / 9°

25.04.

16° / 8°

Cedevita Olimpija iskoristila glupost Gibsona za trijumf nad Cibonom

Imala je Cibona pobjedu u rukama i fantastičnu priliku da upliva u mirnije vode u odnosu na dvojac sa začelja tabele, ali onda se dogodila neviđena glupost Šejna Gibsona poslije koje su gosti iz Ljubljane dobili novogodišnji poklon za bar trenutni odlazak na vrh tabele u Jadranskoj ligi – 84:82 (26:17, 13:21, 22:24, 23:20)!

Pitaće se svi u Domu Dražena Petrovića u narednim danima šta je Gibsonu prolazilo kroz glavu u momentu kada je faulirao Jaku Blažiča na šutu za tri poena koji je na kraju bio prekratak, ali je slovenački reprezentativac dobio šansu da se ispravi što je objeručke prihvatio i iskoristio! Blažič je pogodio sva tri slobodna bacanja i okrenuo rezultat na 84:82, uz nešto više od šest sekundi do kraja.

Imaće Cibona za čim da žali, pogotovo jer su početkom druge četvrtine gubili i sa 14 razlike, a onda ipak držali vođstvo u svojim rukama najveći dio drugog poluvremena, ali na kraju je varnicu zapalio Rajan Boutrajt uz sedam uzastopnih poena, čime je doveo Cedevitu Olimpiju na prag preokreta koji je, eto, donio Jaka Blažič sa penala.

Džaba Gibsonu 20 ubačenih poena i četiri pogođene trojke, kada je na kraju sve uprskao. Ivan Novačić bio je jedini uz njega s dvocifrenim učinkom i meč je završio s 12 poena. Iako je meč završio ranije zbog pet ličnih grešaka Boutrajt je bio najefikasniji u redovima Cedevite sa 17 poena.