Povratak Irvinga, Niksi srušili Majami

Izvor: EPA-EFE/JASON SZENES

Izvor: B92

Autor: Marija Mitrović

Košarkaši Njujorka, Jute i Bruklina ostvarili su pobjede u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Njujork Niksi su sa 124:121, poslije velikog preokreta, pobijedili Majami Hit, jednu od najboljih ekipa Istoka.

I pored toga što su Niksi u svom Medison Skver Gardenu igrali veoma dobro, Majami je tokom većine meča kontrolisao ritam i imao prednost - dvocifrenu pred ulazak u posljednju četvrtinu.

Zonska odbrana Majamija nije pomogla timu Erika Spolstre, jer su Niksi pomalo neočekivano uspjeli da je razbiju dobrom unutrašnjom igrom i saradnjom u reketu.

Serijom 9:0 Niksi su uspjeli da povedu, a veliku priliku propustio je Džimi Batler na nekoliko sekundi do kraja. Imao je tri bacanja da odvede meč u produžetak, ali je promašio treće, pa je Ar Džej Beret sa linije penala riješio utakmicu.

Džulijus Rendl je imao 26 poena i osam skokova, a pratili su ga Beret sa 23, Kevin Noks sa 17 i Redži Bulok sa 16 poena.

Džimi Batler je na drugoj strani dodao 25 poena, deset skokova i šest asistencija. Kendrik Nan je imao 20 poena, Džejms Džonson 19, a po 15 Tajler Hiro i Bem Adebajo, koji je dodao šest skokova i pet uspješnih dodavanja.

Juta Džez je slavio pobjedu na gostovanju Vašington Vizardsima rezultatom 127:116.

Bredli Bil je poslije duže pauze bio na terenu, sa ograničenom minutažom, i Vašington je tokom većine meča igrao dobro.

Imali su Vizardsi prednost od 15 poena u drugom poluvremenu, ali je Juta fenomenalnom završnicom uspjela da nadigra protivnika i dođe do nove pobjede.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nastavio je da briljira i meč završio sa 31 poenom i po tri skoka i asistencije. Džordan Klarkson je imao 23, a Rudi Gober dabl-dabl od 21 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Pomenuti Bil je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 25 poena, a najbolje ga je pratio Davis Bertans sa 18.

Finiks – Šarlot 100:92

Bruklin Netsi su na domaćem terenu pobijedili najgoru ekipu lige Atlanta Hokse sa 108:86.

Ovo je bio prvi meč Kajrija Irvinga poslije duge pauze i oporavka od povrede ramena zbog koje je umalo morao da bude podvrgnut operaciji kojom bi završio sezonu.

"Mrežice" su potpuno rasturile Atlantu, kojoj nije igrao najbolji igrač Trej Jang, i na kraju zabilježile pobjedu od "samo" +22, s obzirom da je prethodno bilo i +37.

Irving je u povratku imao 21 poen uz 10/11 iz igre. Torijan Prins je imao 14, a Karis Levert i Diandre Džordan po 13 poena.

Kem Rediš je odigrao najbolji meč u svojoj ruki karijeri i na kraju imao 20 poena i pet ukradenih lopti. Diandre Bembri je upisao 12, a Aleks Len deset poena.