22.04.

13° / 5°

Novi poraz Orlanda, dabl-dabl Vučevića

Tag Video

Boston Seltiksi su u gostima savladali Orlando rezultatom 109:98 i sa učinkom 31-14 četvrti su na Istoku.

Tim sa Floride je poslije četvrtog poraza u posljednjih pet duela sedmi sa skorom 21-25.

Orlando je odlično odigrao veći dio prvog poluvremena i u drugom periodu imao je 16 poena prednosti (46:30), međutim, gosti iz Masačusetsa su brzo 'istopili' minus i u posljednju četvrtinu ušli sa 5 poena viška - 82:77.

Seltiksi su u odlučujućoj dionici održavali sigurnu prednost koja je u jednom trenutku iznosila maksimalnih 95:81.

U trećem uzastopnom trijumfu Bostona Kemba Voker je dominirao sa 37 poena i 6 asistencija, Gordon Hejvord je imao 22 poena, 14 skokova i 5 asistencija, a Danijel Tajs 16, uz 6 skokova i 4 asistencije.

Kod Medžija Evan Furnije je postigao 30 poena, Nikola Vučević 17 (6/18 iz igre, 2/7 za tri, 3/3 slobodna bacanja), uz 12 skokova i 4 asistencije za 35 minuta, a Aron Gordon 12.