15° / 8°

Hamilton najbrži prvog dana testiranja u Španiji

Ostalo

Vozač Mercedesa Luis Hamilton bio je najbrži u Barseloni, prvog dana predsezonskih testiranja uoči početka šampionata Formule 1.

Hamilton je ostvario rezultat od 1:16,976 sekundi i to je za 1,2 sekunde bolji rezultat od prošlogodišnjeg sa prvog dana predsezonskih testiranja.

Njegov timski kolega Valteri Botas bio je sporiji za 0,337 sekundi (1:17,313), dok je treći bio Serhio Peres iz Rejsing Pointa sa 1:17,375.

Vozač Red Bula Maks Verstapen bio je četvrti rezultatom 1:17,516. Hamilton je vozio na tvrdim gumama, a trojica vozača za njim na srednjim, bržim gumama.

Četvorostruki šampion Sebastijan Fetel trebalo je da vozi za Ferari, ali se poslije obaveznog fotografisanja sa ostalim vozačima, vratio u hotel pošto se nije osjećao dobro, prenio je BBC.

Umjesto njega vozio je Šarl Lekler i zauzeo je 11. mjesto sa 1:18,289. Na prošlogodišnjim testiranjima najbrži je bio Ferari.

Robert Kubica vozio je za Alfa Romeo i zauzeo 13. mjesto, a iza njega bili su Kevin Magnusen iz Hasa i Antonio Đovinaci iz Alfa Romea. Aktuelni šampion Hamilton u sezonu ulazi sa ciljem da odbrani titulu, odnosno da osvoji sedmu, čime bi se izjednačio sa rekorderom Mihaelom Šumaherom.

Tesitranja se nastavljaju u četvrtak i petak na stazi Katalunja, na kojoj će se voziti trka za Veliku nagradu Španije. Drugi dio testiranja obaviće se na istoj stazi od 26. do 28. februara.

Nova sezona Formule 1 počinje 15. marta trkom za Veliku nagradu Australije u Melburnu.