29.04.

24° / 14°

Jadran poveo protiv Budve u finalnoj seriji

Vaterpolo

Vaterpolisti Jadrana Carine savladali su Budvu na Škveru 15:12 (1:0, 7:5, 3:4, 4:3) u prvom meču finalne serije za prvaka Crne Gore. U finalu se igra na tri dobijena meča, domaćin narednog je Budva 27. aprila.

Jadran je sredinom druge dionice imao pet golova prednosti 6:1, ali je Budva na tri minuta do kraja treće četvrtine uspjela da izjednači na 8:8. Međutim, serijom 5:0 domaćin dolazi do 14:9 čime rješava pitanje pobjednika.

Po tri gola kod Jadrana postigli su Drašković i Spaić, po dva Averka, Radović i Vučurović, a po jedan Obradović, Baničević i Mijušković. Kod Budvana istakao se Bogdanović sa sedam golova, dva je postigao Ranđić, a po jedan Dragović, Stojčić i Ćetković.

Dakle, drugi meč je u subotu 27. aprila u Budvi, a treći 1. maja na Škveru. Eventualni četvrti i peti igraće se 4. i 8. maja.