Srebro za "ajkulice" u Bugarskoj

Vaterpolo

Comments 2

Autor: Jelena Ćetković

Mađarska je bila prejaka za izabranike Veljka Uskokovića i pobijedila Crnu Goru 15:9, u finalu Prvenstva Evrope U15, u Burgasu. Ovo je prvo veliko takmičenje naših pionira i odmah medalja - rezultat koji je malo ko smio da prognozira.

Fizički dominantni Mađari dobili su prvu četvrtinu čak 5:0, na poluvremenu bilo je nedostižnih 9:2.

No, početkom nastavka naši prave seriju 3:0, selektor Mađara traži tajmaut i uspijeva da konsoliduje svoj tim. Na kraju treće četvrtine bilo je 11:6.

U posljednjoj četvrtini, fizički istrošeni naši dječaci nijesu uspjeli da ugroze rivala.

Na kraju, zasluženih 15:9 za Mađarsku.

Tri gola za naše postigao je kapiten Josip Rajhel, dok su dvostruki strijelci bili Neđe Baštrica, Marko Bošković i Vladan Vukićević.

Najefikasniji u selekciji Mađarske bio je Akoš Nađ, sa šest golova, a Peter Mikloš Salaj pogodio je mrežu Crne Gore četiri puta.

Bez obzira na žal što je impresioniranost naših dečaka finalem u prvoj četvrtini, omogučila Mađarima da steknu nedostižnu prednost, srebro naših pionira sija kao zlato i vraća nadu u budućnost crnogorskog vaterpola.