22.04.

13° / 5°

Laciju dovoljno poluvrijeme za plasman u 1/4 finale Kupa

Tag Video

Prvi fudbalski vikend u Italiji poslije zimske pauze rezervisan je za mečeve osmine finala nacionalnog Kupa.

Današnji program otvoren je utakmicom između Lacija i trećeligaške ekipe Novare, a favorizovani Rimljani su ubjedljivo slavili, rezultatom 4:1, i izborili plasman među osam najboljih.

Goste je načeo Luis Alberto, koji je poslije dobre saradnje sa Imobileom u 12. minutu pogodio za vođstvo od 1:0. Osam minuta kasnije domaći su iznudili jedanaesterac, šut Imobilea sa bijele tačke je zaustavio golman Benedetini, ali se lopta opet odbila do napadača Lacija koji iz neposredne blizine pogađa mrežu - 2:0. Petnaest minuta kasnije, Imobile postiže još jedan gol, a u posljednjim trenucima prvog poluvremena Sergej Milinković-Savić pogađa za 4:0.

Novara je početkom drugog poluvremena iznudila penal koji je precizno izveo Euzepi, postavivši konačnih 4:1.

Večeras se igraju još dva meča, Sampdorija od 18 časova dočekuje Milan, a od 20:30h sastaju se Bolonja i Juventus.