30.04.

24° / 15°

Liga 1: Katastrofa Monaka

Izvor: Sportske.net

U okviru 21. kola francuske Lige 1, Monako je dočekao Strazbur, a gosti su odnijeli cio plijen sa stadionu "Luj drugi", slavili su sa ubjedljivih 1:5 (1:2). Stevan Jovetić podsjećamo, nije igrao zbog povrede.

Već u sedmom minutu, veliki peh za ekipu Tijerija Anrija, iskusni Naldo dobija direktan crveni karton, zbog faula koji je napravio kao posljednji igrač odbrane.

Gosti to koriste u 12. minutu, strijelac je bio Ažurk za 1:0 u korist Strazbura. Samo pet minuta kasnije, 2:0 za goste, strijelac Tomason, na asistenciju Fofane.

Ipak, nadu Monaku vraća Falkao u 22. minutu, nakon asistencije Tilemansa.

Otišlo se na odmor sa 2:1 za goste, da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku Strazbur ponovo imao dva gola viška, strijelac ovoga puta Sisoko. Već u 68. minutu, Strazbur dolazi i do četvrtog pogotka, strijelac drugi put Ažurk.

Samo minut nakon četvrtog gola i gosti ostaju sa igračem manje, srpski internacionalac Stefan Mitrović, zaradio je direktan crveni karton nakon neopreznog starta otvorenim đonom.

Monako ipak nije uspio da iskoristi brojčano poravnanje na terenu, primili su i peti gol, strijelac je bio Fofana u sudijskoj nadoknadi, pa su "Kneževi" doživjeli veoma težak poraz.