23° / 14°

01.05.

22° / 14°

Iznenađenje na startu kvalifikacija za EP

Fudbalska reprezentacija Kazahstana ostvarila je pobjedu u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. savladavši Škotsku sa 3:0.

Škotska je u ovaj meč grupe I ušla kao favorit, a niko nije očekivao da će Kazahstanci ovoliko ubjedljivo i lako doći do trijumfa.

U prvom meču kvalifikacija vidjeli smo gol već u šestom minutu, kada je mrežu gostiju zatresao Pertsuk. Tu nije bio kraj mukama fudbalera Škotske u prvom poluvremenu, a prednost svoje ekipe duplirao je Vorogovskij četiri minuta kasnije.

Prvu dobru šansu u drugom poluvremenu imali su Kazahstanci, a strijelac je bio Zainutdinov u 51. minutu.

Kazashtan očekuje još jedan meč na svom terenu u prvom ciklusu kvalifikacija, te će dočekati Rusiju 24. marta. Škotska će istog dana odigrati meč sa San Marinom, takođe na gostovanju.