Ubjedljiv poraz Crne Gore: Petarda Engleske pod Goricom!

Izvor: uefa.com

Tag VideoTag Gallery
Comments 3

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Engleske pod Goricom u drugom kolu grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 5:1. "Sokoli" su na startu remizirali sa Bugarskom u Sofiji 1:1, dok je Engleska kod kuće nadigrala Češku 5:0.

Vešović je doveo "sokole" u vođstvo, činilo se da izabranici Ljubiše Tumbakovića mogu do dobrog rezultata, međutim engleska mašinerija je upalila motore, do poluvremena preokrenula preko Megvajera i Barklija, a u nastavku sa još tri gola (Barkli, Kejn, Sterling) stigla do nove ubjedljive pobjede.

U drugom meču naše grupe Kosovo i Bugarska su igrali neriješeno 1:1. U ovom kolu slobodna je bila Češka. Crna Gora će kvalifikacije za Evropsko prvenstvo nastaviti 7. juna duelom sa Kosovom u Podgorici, dok će tri dana kasnije gostovati u Češkoj.

TOK MEČA:

1' - Počeo je meč pod Goricom

6' - Prvi korner na meču imali su Englezi, Mekvajer je šutirao glavom preko gola.

11' - Novi korner za Engleze. Nakon izvođenja, u ofsajdu se našao Sterling.

17' - GOOOL! Crna Gora je povela protiv Engleske, Vešović je prošao pored dva igrača gostiju, ušao u kazneni, šutirao u suprotan ugao i pogodio za veliko slavlje! Gol možete pogledati OVDJE.

22' - Novi korner za Engleze, međutim nova dobra reakcija odbrane Crne Gore.

30' - GOL! Barkli je perfektno izveo slobodan udarac sa desne strane, najviši u skoku bio je Kin koji pogađa glavom za 1:1! Gol možete pogledati OVDJE.

39' - GOL! Engleska već stiže do preokreta! Rajs je šutirao, loptu na putu do mreže dotakao je Barkli za vođstvo Engleza od 2:1.

45' - Poluvrijeme pod Goricom, Crna Gora - Engleska 1:2!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

55' - Dobra šansa za Bećiraja, nakon gužve u šesnaestercu, na metar od dola, u padu, šutirao je pored stative.

59' - GOL! Sterling je dodao loptu u šesnaesterac, primio ju je Barkli i pogodio u lijevu stranu gola. Danijel Petkovic je bio nemoćan. Gol možete pogledati OVDJE.

61' - Janković je ušao umjesto Bećiraja.

64' - Izmjena i kod Engleza, Henderson je ušao umjesto Alija.

70' - Boljević je ušao umjesto strijelca prvog gola Vešovića.

71' - GOL! Odličan pregled igre Sterlinga, poslao je loptu koju je sjajno primio Kejn i mirno je zakucao u gol iz blizine za 4:1. Gol možete pogledati OVDJE.

74' - Posljednja izmjena Tumbakovića, Jovović je zamijenio Simića.

81' - GOL! Sokoli su potpuno stali, i Sterling se upisao u strijelce, za 5:1 pod Goricom. Gol možete pogledati OVDJE.

CRNA GORA - ENGLESKA 1:5

(Vešović 17' - 30', Barkli 39', 59', 71', Sterling 81')

Stadion pod Goricom, Sudija: Aleksej Kulbakov (Bjelorusija)

Žuti kartoni: Boljević (Crna Gora) - Henderson, Barkli, Rouz (Engleska)

CRNA GORA: Petković, Stojković, Savić, Simić (Jovović 74'), Tomašević, Marušić, Ivanić, Vukčević, Vešović (Boljević 70'), Bećiraj (Janković 61'), Mugoša. Selektor: Tumbaković

Rezerve: Mijatović, Ljuljanović, Boljević, Kopitović, Bakić, Janković, Đorđević, Jovović, Kajević, Kosović, Šćekić, Radunović.

ENGLESKA: Pikford, Megvajer, Kean, Voker, Rouz, Barkli (Var-Praus 81'), Rajs, Ali (Henderson 64'), Sterling, Kejn (Vilson 83'), Hadson-Odoi. Selektor: Sautgejt