13° / 8°

26.04.

15° / 9°

Druga liga: Drezga slavila protiv Ibra, žrijeb odlučuje drugoligaša

Fudbaleri Drezge savladali su Ibar sa 4:1 u posljednjem kolu baraža za dopunu Druge lige Crne Gore.

Na stadionu FK Zore u Spužu, Drezga je već do 47. minuta imala tri gola prednosti, zahvaljujući golovima Nikole Pavkovića u 34, Nikole Radulovića u 40. i Balša Rogošić u 47. minutu.

Na 3:1 smanjio je Elvis Kalač u 85. minutu, da bi konačan rezultat postavio Sead Abdović u 90. minutu.

Ibar je ranije obezbijedio plasman u Drugu ligu, dok su Drezga i Cetinje izjednačeni po broju bodova. Prema propozicijama takmičenja, drugi putnik u Drugu ligu biće određen žrijebom, budući da su Drezga i Cetinje u međusobnim mečevima oba puta igrali 0:0. Prema članu 24. Propozicija za baraž za dopunu Druge lige, u slučaju da u baražu dvije ekipe osvoje isti broj bodova, o plasmanu odlučuje broj bodova osvojen u međusobnim susretima. Ako je isti broj bodova iz međusobnih susreta, o plasmanu odlučuje razlika datih i primljenih golova iz međusobnih susreta. Ako je razlika datih i primljenih golova u međusobnim susretima ista, onda odlučuje veći broj postignutih golova u gostima. Ako se i na ovakav način ne može utvrditi konačan plasman, onda će se to odrediti žrijebom.