24.04.

20° / 13°

Sančez ispisao istoriju u ubjedljivoj pobjedi Čilea

Tag Video

Čilea je pregazio Samuraje u prvom kolu kontinentalnog takmičenja. Specijalna pozivnica je presjela Azijatima, koji su startovali teškim porazom – 4:0.

Bila je to noć Aleksisa Sančeza. Ušao je u istoriju čileanskog fudbala. Odigrao je 125. utakmicu u dresu reprezentacije, upisao 63. pobjedu, postigao je jedan gol protiv Japana, što mu je 42. za državni tim, a dodao je i 36 asistencija.

Japan se držao na Morumbiju do finiša prvog poluvremena. Erik Pulgar je u 41. minutu načeo Samuraje, donio je prednost Čileu, a nastavak meča je donio furiju.

Eduardo Vargas je prvi od svoja dva gola postigao u 54. a drugi u 83. minutu, dok je Aleksis Sančez svoj doprinos dao pogotkom u 82. minutu.

U narednom kolu Urugvaj će igrati protiv Japana, dok će Čile odmjeriti snage sa Ekvadorom.