16° / 8°

Haos u Splitu: Navijači nasrnuli na igrače i upravu poslije debakla

Tag Video

Izvor: B92

Navijači fudbalera Hajduka iz Splita nisu dobro podnijeli šokantan poraz u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Hajduk je doživio neočekivan poraz od tima sa Malte Gzire, koja je savladala Splićane na gostovanju rezultatom 3:1 i nadoknadio minus od 2:0 iz prvog meča.

Hajduk je poveo u 7. minutu preko Jradija i na poluvremenu imao, mislilo se, nedostižnih 3:0 protiv inferiornog protivnika.

U nastavku je ipak uslijedio potpuni šok za navijače hrvatskog kluba, koji su primili čak tri gola i ispali usljed pravila o golu u gostima, a dokusurio ih je Kone pogotkom u šestom minutu sudijske nadoknade.

Poslije utakmice nekolicina nezadovoljnih navijača napala je ljude u svečanoj loži, ali je sve ostalo na verbalnom sukobu zbog intervencije obezbjeđenja, prenosi portal "Index", na kojem možete vidjeti i fotografije sa haosa na stadionu.

Navijači su takođe probili zaštitnu ogradu stadiona "Poljud" i otrčali do atletske staze, kao i do sredine terena.

Policija je zaustavila zahuktale članove "torcide" na terenu, ali je nekolicina uspjela da dođe do svečane lože.

Situacija se smirila nakon dolaska većeg broja interventnih policajaca. Navijači su do napuštanja stadiona zviždali i vrijeđali igrače.