25.04.

14° / 9°

Crna Gora nastavila sa lošim igrama, Kosovo lako do pobjede u Prištini

Comments 6

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Prištini od Kosova 2:0, u utakmici A grupe kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo. To je četvrti poraz crnogorske selekcije, koja je u dosadašnjem dijelu kvalifikacija bez pobjede sa tri remija.

Kosovo je večeras nadigralo crnogorsku selekciju, a trijumf domaćina mogao je biti i ubjedljiviji. Izabranici selektora Faruka Hadžibegića ponovili su loše izdanje iz prethodnih duela, odigrali bez ideje i želje u napadu, sa dosta grešaka u odbrani.

Domaćin je poveo golom Amira Rahmanija u desetom minutu, nakon greške golmana Danijela Petkovića. Konačnih 2:0 postavio je Vedat Murići u 34. minutu, koji je iz drugog pokušaja savladao rezervnog crnogorskog golmana Milana Mijatovića.

U drugom duelu A grupe Engleska je u Sofiji pobijedila Bugarsku 6:0. Engleska će biti posljedni rival crnogorskim fudbalerima u kvalifikacijama, 14. novembra na Vembliju.

KOSOVO - CRNA GORA 2:0 (2:0)

Rahmani 10', Murići 34'

Žuti kartoni: Murići, Vojvoda (Kosovo) - Jovović, Šćekić, Vukčević (Crna Gora)

Sudija: Soareš Diaz (Portugal)

KOSOVO: Murić, Vojvoda (Žegova 89'), Rahmani, Aliti, Kololi, Šala (Raškaj 82'), Beriša, Haderđonaj, Čelina, Rašica, Murići.

CRNA GORA: Petković (Mijatović 15'), Bulatović, Simić, Lagator, Marušić, Šćekić, Vukčević, Jovović (M. Janković 74'), Kosović (Bećiraj 46'), Boljević, Mugoša.

Rezerve: Dragojević, Mijatović, Hončo, Janković, Kojašević, Mirković, Sekulić, Bećiraj.

TOK MEČA:

1' - Počeo je meč u Prištini.

7' - Rašford je doveo Englesku u vođstvo protiv Bugarske u Sofiji.

7' - Koškanje na terenu nakon faula Jovovića, žuti karton za našeg reprezentativca i igrača Kosova Murićija.

9' - Petković se okliznuo prilikom centaršuta, ali je Bulatović dobro reagovao ispred napadača Kosova.

10' - GOL! Kosovo je povelo nakon kornera, Rahmani koristi grešku Petkovića i glavom pogađa za 1:0.

15' - Izmjena u našoj selekciji na poziciji golmana, Mijatović umjesto Petkovića.

20' - Barkli donosi Englezima vođstvo od 2:0.

30' - Odlična šansa za Boljevića, uhvatio je volej sa desne strane, ali je siguran na golu bio Murić.

32' - Engleska vodi 3:0, strijelac ponovo Barkli.

33' - Velika prilika za domaćina, Murići je šutirao glavom, ali je dobro reagovao Mijatović.

34' - GOL! Kosovo vodi 2:0, Murići je šutirao, Mijatović je odbio loptu do istog igrača koji ne griješi za 2:0.

45' - Sterling je pogodio za Englesku, vode 4:0 protiv Bugarske.

45' - Poluvrijeme u Prištini, Kosovo vodi 2:0.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Bećiraj je ušao umjesto Kosovića.

57' - Jovović je bio u dobroj prilici, ali je šutirao slabo, samo do golmana domaćih.

60' - Umalo 3:0 za Kosovo, Vojvoda je ubacio loptu po zemlji, Haderđonaju je malo nedostajalo da zakači loptu i pogodi za novi gol.

68' - Murići pogađa prečku.

69' - Sterling postiže drugi gol, Engleska vodi 5:0.

74' - Janković je ušao umjesto Jovovića.

85' - Čarke na terenu, žuti su dobili Vukčević i Vojvoda.

85' - Kejn postiže gol, velikih 6:0 za Englesku protiv Bugarske.

90' - Kraj u Prištini, Crna Gora je poražena od Kosova 2:0!