25° / 14°

30.04.

25° / 16°

Nevjerovatni Haland postigao het-trik za veliki preokret Dortmunda

Najinteresantniju utakmicu u Bundesligi vidjeli smo u Augsburgu, gdje je Borusija iz Dortmunda uspjela da slavi sa nevnerovatnih 3:5 iako je bila u zaostatku od dva gola.

Apsolutni junak ovog meča jeste Haland, pridošlica iz Salcburga, momak od svega 19 godina koji je postigao het-trik.

Augsburg je vodio od 34. minuta, Niderlehner je postigao gol, a kada je početkom drugog dijela Rihter povisio na 2:0 domaćin je bio daleko bliži pobjedi. Ipak, Brant je smanjio u 49. minutu, a samo 6 minuta kasnije novi gol u mreži Dortmunda koji je postigao Niderlehner.

Onda ključni detalj meča. U 56. minutu Haland ulazi umjesto Piščeka, postiže gol samo tri minuta kasnije, da bi Sančo u 61. minutu izjednačio rezultat.

Igrao se 70. minut kada je Haland postigao svoj drugi gol na meču, da bi svoj het-trik kompletirao u 79. minutu.

Augsburg - Borusija D. 3:5
Fortuna - Verder 0:1
Keln - Volfsburg 3:1
Hofenhajm - Ajntraht 1:2
Majnc - Frajburg 1:2