13° / 9°

25.04.

16° / 8°

Valensija srušila Barsu

Fudbaleri Valensije su apsolutno zasluženo slavili pred svojim navijačima protiv Barselone sa 2:0 (0:0).

Najprije su u 12. minutu dobili penal, Pike je srušio Gaju, sudija pokazao na kreč.

Maksi Gomez je preuzeo odgovornost, ali ga je Ter Štegen pročitao i tako po prvi put u dresu Barselone uspio da odbrani jedan penal.

Nakon samo tri minuta igre u nastavku "Slijepi miševi" ipak dolaze do prednosti, Maksi Gomez snažno šutira iz kaznenog prostora rivala, lopta pogađa Albu i odsjeda u mrežu Katalonaca za 1:0 na "Mestalji".

Prva prava prilika za Barsu u 74. minutu, tukao je Mesi, ali je Domenek dobro intervenisao.

A onda, tri minuta kasnije, kontra Valensije, Maksi Gomez ostaje sam na lijevoj strani, dobija loptu i matira Ter Štegena, od tragičara izrasta u potpunog heroja za konačnih 2:0.

Barsa bez prave prilike do kraja, pobjeda Valensije, prva na "Mestalji" protiv katalonskog sastava poslije 12 godina i prvi poraz Kikea Setijena na klupi "Blaugrane".

Barsa ostaje prva sa 43 boda, ali i utakmicom više od Reala, Valensija je skočila na peto mjesto sa devet bodova manje od današnjeg rivala.