13° / 9°

25.04.

16° / 8°

Milan u uzbudljivoj završnici do polufinala Kupa

Fudbaleri Milana su rezultatom 4:2 poslije produžetaka pobijedili Torino i plasirali se u polufinale kupa Italije.

Rosoneri su ovu utakmicu počeli sa crnim florom u čast legendarnog košarkaša Kobija Brajanta, koji je bio navijač ovog italijanskog tima.

Milan je do vođstva došao vrlo rano, tačnije već u 12. minutu kada je Đakomo Bonaventura bio fantastično postavljen i iskoristio asistenciju Ante Rebića za 1:0.

Bremer je donio izjednačenje Torinu poslije nekih dvadesetak minuta i sa tim rezultatom se otišlo na "veliki odmor", da bi po povratku na teren Bremer ponovo kaznio uspavani Milan.

On je u 71. minutu donio veliki preokret Torinu i vođstvo od 2:1.

To se ispostavilo kao fantastičan potez, pošto je turski fudbaler bio strijelac drugog Milanovog gola u završnici utakmice. Milan je mogao i da pobjede u regularnom dinelu, ali je Zlatan Ibrahimović propustio dvije ogromne šanse.

U nastavku susreta, Milan je bio dosta bolji tim i na njihovu žalost nastavio sa serijom promašaja, a Rebić je ipak propustio najveću.

Čim je počeo drugi period produžetka, tako je Milan stigao do vođstva od 3:2 kada je Hakan Čalhanoglu ponovo bio strijelac, a konačan rezultat postavlja Zlatan Ibrahimović samo dva minuta kasnije.

Milan je tako rezultatom 4:2 uspio da eliminiše Torino i da se plasira u polufinale Kupa Italije gdje će igrati sa ekipom Juventusa.