24° / 14°

30.04.

25° / 15°

Fenerbahče opravdao ulogu favorita: Novi poraz Budućnosti u Euroligi

Košarkaši Budućnosti Voli upisali su 21. poraz u Euroligi - Podgoričani su u 27. kolu elitnog takmičenja poraženi od lidera ekipe Fenerbahčea u Istanbulu 76:67. To je turskom timu 23. pobjeda ove sezone.

Šampiona ABA lige odigrao je odličnih 35 minuta u Istanbulu, međutim očajno su završili utakmicu i Fener je to iskoristio za pobjedu.

Budućnost je sredinom druge četvrtine imala prednost od šest (31:25), ok je početkom posljednje dijela meča vodila 64:60.

Najefikasniji u pobjednilčkom timu bio je Nikola Kalinić sa 14, dok je poen manje ubacio Jan Veseli. U ekipi Budućnosti najbolji je Erl Klark sa 20.

Budućnost u četvrtak dočekuje Efes, a do kraja Eurolige ostali su joj još mečevi sa Barselonom i Panatinaikosom u gostima.

Budućnost 25. marta igra prvi meč polufinala ABA lige sa Cedevitom u gostima.