26.04.

15° / 9°

Osmi uzastopni poraz Budućnosti Voli: Efes slavio u "Morači"

Košarka

Košarkaši Budućnosti Voli upisali su osmi uzastopni ukupno 22. poraz u Euroligi - Podgoričani su u 28. kolu elitnog takmičenja poraženi kod kuće od Efesa 91:84 (27:19, 26:21, 18:18, 20:26), i tako ostali na šest trijumfa u najjačem klupskom košarkaškom takmičenju.

Turski predstavnik prvi međusobni duel pred svojim navijačima dobio je 106:68. U dosadašnjem dijelu takmičenja ostvario je 18 pobjeda.

Ekipa iz Istanbula od prvog do posljednjeg minuta bila je u vođstvu, koje je početkom treće četvrtine iznosilo i 22 poena (62:40). Gostujući sastav odlučujuću prednost stekao je u drugoj četvrtini, kada je serijom od 15:0 poveo 44:26. Domaćin je u finišu uspio da zaostatak smanji, ali ne i da ugrozi trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vasilije Micić sa 18, dok je Tibor Plajs meč završio sa 16 poena. U ekipi Budućnosti najbolji je bio Edvin Džekson sa 17, dok je poen manje ubacio Goga Bitadze.

Budućnosti su do kraja Eurolige ostali još mečevi sa Barselonom i Panatinaikosom u gostima. Naš predstavnik 25. marta igra prvi meč polufinala ABA lige sa Cedevitom u gostima.