23° / 14°

01.05.

22° / 14°

Posljednja četvrtina kobna po mlade košarkaše: "Ostali smo bez snage"

Mlada košarkaška reprezentacija poražena je u prvom meču na Evropskom prvenstvu u Izraelu.

Izabranici Dušana Dubljevića izgubili su od Francuske 71:61!

35 minuta igrali su dobro naši momci, u prvom poluvremenu i više od toga.

Bili su izuzetno agresivni u odbrani, odlično pomagali i za 20 minuta primili samo 26 poena.

To im je donijelo na poluvremenu i solidnu prednost od 12 poena, a na startu trećeg perioda i plus 17.

U nastavku Francuzi su zaigrali bolje, pa su u trećoj četvrtini postigli 21 poen i prepolovili zaostatak.Crnogorci su prednost zadržali do praktično sredine posljednjeg perioda. Francuzi su na pet ipo minuta prije kraja stigli do prednosti 61:60 i do kraja meča serijom 10:1 riješili pitanje pobjednika.

"Dobro smo igrali tri četvrtine, čak i dobar dio posljednje. Ipak ostali smo bez snage, što i nije čudno kada se zna koliko su fizički jaki košarkaši Francuske. Pogodili su posljednjoj četvrtini nekoliko teških šuteva za tri poena i to je presudilo pobjendika u ovom meču." poručio je selektor Dubljević nakon meča.

Pavle Đurišić je ubacio 15 poena u našem timu, po 12 su dodali Igor Drobnjak i Andrija Slavković. Marko Simonović je uz devet poena imao i 12 skokova.

Naša selekcija će u drugom meču, sjutra, igrati protiv Turske.