01.05.

22° / 14°

PAO savladao CSKA poslije produžetka

Košarka

Košarkaši Panatinaikosa slavili su u meču 17. kola Eurolige protiv CSKA u gostima rezultatom 106:102 i to poslije produžetka.

Minut i po prine kraja utakmice CSKA je imao pet poena prednosti, ali je Nik Kalates pogodio važnu trojku u posljednjim sekundama meča i tako obezbijedio dodatnih pet minuta.

U produžetku je ekipa Rika Pitina bila koncentrisanija i nije imala mnogo problema.

Najefikasniji u pobjedi Panatinaikosa bio je Konstantinos Mitoglu sa 25 poena i 16 skokova, pratio ga je Nik Kalates sa 22 poena i 17 asistencija, a dvocifreni su bili i Džimer Fredet sa 15 i Janis Papapetru sa 14 poena.

Među Moskovljanima se istakao Majk Džejms sa 30 poena.

CSKA sa skorom 11-6 se nalazi na petom mjestu na tabeli. PAO je šesti sa 10 trijumfa i sedam neuspjeha.