14° / 9°

25.04.

14° / 9°

Crna Gora savladala V. Britaniju na startu kvalifikacija za Eurobasket

Košarkaši Crne Gore savladali su Veliku Britaniju 81:74 na startu kvalifikacija za Eurobasket 2021. godine. Važna pobjeda naše selekcije protiv glavnog konkurenta u borbi za mjesto koje vodi na smotru najboljih selekcija Evrope.

Dobra prva četvrtina Crne Gore 24:14, međutim pad u igri u drugoj dionici što koriste gosti da smanje do poluvremena na 42:38.

Odlična igra u nastavku, odlična odbrana, treći period igre dobili smo 20:10 za +14 pred posljednjih deset minuta.

Na pet minuta do kraja meča gosti su smanjili na 68:61, ušlo se u uzbudljivu završnicu, ali su Šehović i drugovi odbili nalet Britanije i slavili 81:74.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Džastin Kobs sa 20, Marko Todorović je ubacio 16, dok su sa po 11 poena meč završili Suad Šehović i Milko Bjelica. U britanskoj selekciji najbolji je bio Majls Hison sa 20 poena.

Crna Gora će u drugom kolu, u poneđeljak, igrati u gostima sa Francuskom.