Izvor: Foto: Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Ostalo

Izvor: b92

Autor: Jelena Ćetković

Grčki teniser Stefanos Cicipas nastavio je turnir iz snova u Melburnu i plasirao se u polufinale Australijan opena.

Cicipas je nakon senzacionalne pobjede nad Rodžerom Federerom nastavio u istom ritmu i savladao Roberta Bautistu Aguta, rezultatom 7:5, 4:6, 6:4, 7:6 (7-2).

Momak iz Atine nastavio je da pomjera granice i ispisuje istoriju grčkog tenisa, a što je možda i još važnije, pobrao je simpatije navijača koji mu pružaju veliku podršku.

Postao je najmlađi Grend slem polufinalista od Novaka Đokovića (US open 2007), kao i najmlađi polufinalista Ozi opena od 2003. i Endija Rodika.

Španac je imao svojih prilika jer je u svakom od prva tri seta imao vođstvo 4:2, ali je uspio da dobije samo jedan.

Stefanos je pravio preokrete u prvom i trećem, pa je u "srećnom" četvrtom setu došao do trijumfa.

Cicipas je, inače, sve pobjede na ovogodišnjem turniru ostvario rezultatom 3-1, a sada je odlučujući korak napravio u taj brejku u kojem je potpuno dominirao.