01.05.

20° / 15°

Prvo svjetsko zlato za Panturoa, veliki uspjeh Slovenca Hadalina

Ostalo

Francuski 27-godišnji skijaš Aleksis Panturo osvojio je prvo zlatno odličje u karijeri na velikim takmičenjima, postavši novi svjetski prvak u alpskoj kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u švedskom Oreu.

I preostala dva mjesta na postolju osvojili su tehničari, slalomski specijalisti, srebrni Slovenac Štefan Hadalin i bronzani Austrijanac Marko Švarc.

Francuz je nakon spusta bio na 24. mjestu, a za najbržim, Italijanom Dominikom Parisom, zaostajao je 1.52 sekunde. No, to se nije pokazalo velikim hendikepom za slalomaše, jer su od prve desetorice iz prve vožnje, na kraju samo Paris i Švajcarac Mauro Kaviezel završili među desetoricom najboljih, na sedmom i devetom mjestu.

Štefan Hadalin, svjetski juniorski prvak u alpskoj kombinaciji iz 2016. godine, osvojio je svoje prvo odličje u seniorskoj konkurenciji zahvaljujući najboljem vremenu u slalomu (38.80) u kojem je za 12 stotinki nadmašio Panturoa, ali je na kraju za Francuzom zaostao 24 stotinke.

I Austrijanac Marko Švarc je osvojio prvo seniorsko odličje. Za to mu je bilo dovoljno četvrto slalomsko vrijeme i zaostatak od 46 stotinki u ukupnom plasmanu za Panturoom.