24.04.

20° / 13°

Kubacki najbolji u Titis-Nojštadu

Ostalo

Poljak David Kubacki pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u Titis-Nojštadu.

Pobjednik Novogodišnje turneje bio je vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 140,5 i 141 metar, za koje je dobio 290,1 bod.

To je njegova tre pobjeda ove sezone i u ukupno u Svjetskom kupu.

Austrijanac Štefan Kraft bio je drugi skokovima od
135,5 i 140,5 metara i zbirom od 283,7 bodova.

Japanac Rjoju Kobajaši završio je kao trećeplasirani skokovima dužine 138,5 u obje serije, za koje je dobio 282,8 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Johan Andre Forfang (137,5 i 138), dok su peto mjesto podijelili Nijemac Stefan Lejh i Konstantin Šmit (277,6).

Nijemac Karl Gajger, koji je u Titis-Nojštadu osvojio 12. mjesto, vodeći je u generalnom plamsanu Svjetskog kupa sa 841 bodom.

Kraft je drugi sa 779, a treći Japanac Rjoju Kobajašij sa 715 bodova.