25.04.

13° / 8°

Francuska jedva sa Brazilom, Španci razbili Bahrein

Rukomet

Rukometaši Francuske pobijedili su u prvom kolu Svjetskog rukometnog prvenstva selekciju Brazila rezultatom 24:22.

Brazilci su bolje otvorili meč, ali su Francuzi konstantno držali priključak i nijesu dozvoljavali da se protivnici odlijepe. Pred kraj prvog poluvremena ubacili su u brzinu više pa su stigli do preokreta te u jednom trenutku i vođstva od pet golova razlike. Na odmor se otišlo sa 16:13 u korist Francuske.

Održavali su Francuzi prednost u nastavku iako su hrabri i sjajni Brazilci bili konstantna prijetnja. Ipak, nijesu smogli snage za konačni preokret.

Guigu i Mem su bili najbolji kod Francuza sa po šest golova, dok je najbolji igrač utakmice Toledo za Brazil postigao osam pogodaka.

Španci su očekivano sa ubjedljivih 33:23 savladali Bahrein. Sole je bio najefikasniji u Španiji sa sedam pogodaka, a Dušebajev i Gvardiola su postigli po četiri.