24.04.

20° / 13°

Španci savladali Egipat i osigurali nastup u kvalifikacijama za OI

Rukomet

U borbi za mjesto u kvalfikacijama za olimpijski turniru Španci su sa 36:31 savladali selekciju Egipta.

Utakmica je bila dosta ujednačena u prvom poluvremenu, a nijedan od dva tima nije imao veću prednost od dva gola.

Egipćani su s minimalnom prednošću otišli na poluvrijeme (18:17), a vodstvo su držali i u uvodnim minutama drugog dijela.

Nakon što je Španija pogodila za izjednačenje (21:21), a potom i povela, prednost je konstantno bila na strani Španaca i rasla je do kraja utakmice i do pet golova viška.

Kanellas je bio prvo ime utakmice sa devet golova, Sole je postigao šest, do je Perez de Vargas upisao 15 odbrana. Prvo ime u redovima Egipćana bio je El-Ahmar sa osam pogodaka.

Večeras se u duelu za peto mjesto od 20.30 sastaju Hrvatska i Švedska.