24.04.

14° / 9°

Crnogorski rukometaši ponovo bolji od BIH

Rukomet

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras na Cetinju, u pripremnom meču, selekciju Bosne i Hercegovine 27:26 (10:16).

Crnogorski rukometaši dobili su i jučerašnji prvi međusobni duel 26:21.

Odlučujući pogodak postigao je Mirko Majić iz sedmerca, nakon isteka regularnog toka meča.

Selekcija BIH u većem dijelu revanša bila je u vođstvu, koje je na poluvremenu i početkom nastavka iznosilo i šest pogodaka.

Crna Gora je prvi put izjednačila u 55 (24:24), a minut kasnije i prvi put došla do vođstva.

U uzbudljivoj završnici crnogorski rukometaši uspjeli su u posjjednjim sekundama da izbore sedmerac, iz kojeg su došli do pobjede.

Najefkasniji u crnogorskoj selekciji bio je Stevan Vujović sa sedam, dok je Božo Anđelić postigao pet golova.

U selekciji BIH, osim golmana Benjamina Burića, istakao se i Ibrahim Haseljić sa šest pogodaka.

Crnogorskoj selekciji ti dueli prva su provjera uoči Evropskog prvenstva u januaru naredne godine, na kojem će nastupiti i selekcija Bosne i Hercegovine.