Prva i velika pobjeda "lavova": Crna Gora nadigrala Srbiju na EP!

Rukomet

Tag Video
Comments 7

Rukometaši Crne Gore savladali su Srbiju 22:21 (11:10) u drugom kolu Evropskog prvenstva, i to je prva istorijska pobjeda "lavova" na smotrama najboljih selekcija Evrope.

Nakon poraza od Hrvatske na startu, izabranici Zorana Roganovića su ovim trijumfom zadržali šanse za drugi krug, a o tome će odlučiti posljednji duel sa Bjelorusijom u poneđeljak od 18.15h.

Crnogorci su nadigrali večeras rivala, sredinom drugog poluvremena napravili su veliki preokret i u uzbudljivoj završnici došli do pobjede.

Prvi put smo u vođstvo došli u šestom minutu (2:1), u devetom razlika je iznosila tri (4:1), a u 15. četiri gola (7:3).

Srbija je u 27. minutu uspjela da izjednači, ali je poluvrijeme ipak pripalo crnogorskoj selekciji (11:10).

U 40. minutu Srbija je, sa tri uzastopna gola, povela 16:13.

Sa tri pogotka Miloša Božovića crnogorska selekcija je izjednačila (16:16), a golovima Vladana Lipovine došla do prednosti.

Lipovina je bio strijelac gola za vođstvo od 21:20 u 57, a sve dileme riješio je Mirko Radović.

U samom finišu posebno se istakao golman Nebojša Simić i u par navrata spriječio rivala da ugrozi trijumf.

U našoj selekciji pet golova dao je Nemanja Grbović, četiri Miloš Božović, a tri Vladan Lipovina. Sa druge strane, šest golova Lazara Kukića.