25.04.

13° / 8°

Crna Gora nadigrala Mađarsku u drugom kolu "Uskršnjeg turnira"

Vaterpolo

U15 vaterpolo reprezentacija Crne Gore u drugom kolu međunarodnog "Uskršnjeg turnira" u Bečeju savladala je selekciju Mađarske 7:5. To je prvi trijumf izabranika Veljka Uskokovića nakon jučerašnjeg remija sa Hrvatskom, a našu selekciju danas još očekuje duel sa Srbijom od 18 sati.

Mađari su poveli, imali su prednost i od 2:1 na startu druge četvrtine. Golovima Vladana Vukićevića i Baštrice smo preokrenuli na 3:2, međutim do odmora je naš rival vratio gol prednosti, 3:4. Baštrica i Rajhel vraćaju prednost "ajkulama", a u posljednjih osam minuta ušlo se sa neriješenim ishodom 5:5. Odlično odigrana četvrta dionica, najrpije Vladan Vukićević a zatim i Baštrica pogađaju za pobjedu Crne Gore.

Baštrica je bio najefiaksniji kod pobjednika sa tri gola, dva je postigao Vladan Vukićević, a po jedan Rajhel, Vukšić i Jovanović. Kod Mađara dva gola Fekete.

Sastav Crne Gore za duel sa Mađarskom: Bulajić, Kankaraš, Krivokapić, Bošković, Rajhel, Vukšić, Vladan Vukićević, Pavle Krivokapić, Vučković, Baštrica, Lazar Vukićević, Jovanović i Bjelica. Trener je Veljko Uskoković, pomoćnici su Aleksandar Aleksić i Marko Franeta, doktor je Đorđe Klajn.