15° / 8°

Ubjedljiv trijumf Crne Gore nad Rusijom

Vaterpolo

Comments 1

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Rusiju 15:9 i boriće se za peto mjesto na Evropa kupu u Zagrebu. Meč nije imao rezultatski značaj, jer su "ajkule" jučerašnjim porazom od Mađarske u četvrtfinalu izgubile sve šanse za plasman na finalni turnir Svjetske lige. Ipak, Brguljan i drugovi su ozbiljno ušli u meč i nadigrali veoma dobro ekipu Rusije koja je juče u posljednjoj četvrtini poražena od Italije.

"Ajkule" su od starta imale prednosti, tri puta imale su dva gola viška, a odlučujuću prednost napravile su početkom treće četvrtine kada smo golovima Petkovića i Brguljana stekli +4. Na kraju ubjedljivih 15:9 kojim smo zakazali meč za peto mjesto sa pobjednikom duela Srbija - Grčka.

Crnu Goru je do pobjede vodio Ivović sa četiri gola, pratio ga je Petković sa tri, po dva su dodali Janović, Brguljan i Murišić, a jedan Popadić.

CRNA GORA - RUSIJA 15:9 (4:3, 2:1, 3:2, 6:3)

Sudije: Gomez (Španija), Raković (Srbija).

CRNA GORA: Lazović, Dr. Brguljan 2, Đ. Radović, Petković 3, Čučković, Popadić 1, Janović 2, Đurđić 1, Ivović 4, Drašković, Murišić 2, Kandić.

RUSIJA: Fedotov, Sučkov, Vasilev, Derevankin, Kopcev, Merkulov, Nagaev 3, Bičkov 1, Kolod 1, Lisunov 2, Šepelev 2, Stacenko.