23° / 16°

Domaćin priredio iznenađenje: Lavice poražene od Japana

TOKIO 2020

Comments 4

Rukometašice Crne Gore poražene su od Japana 29:26 u drugom kolu grupe A na Olimpijskim igrama u Tokiju.

"Lavice" su nakon trijumfa nad Angolom, bile favorit u duelu sa domaćinom Igara, ali su bile daleko od svoje igre, pa su Japanke stigle do prve pobjede. Naše đevojke za dva dana igraće sa Norveškom.

Vodila je Crna Gora 10:6 sredinom prvog poluvremena, činilo se da “lavice” imaju kontrolu, međutim Japanke su se razigrale i do poluvremena uspjele da preokrenu na 15:14.

Na startu nastavka brzo su domaće došle do pet golova viška. Uspjele su izabranice Bojane Popović da priđu na 22:20, ali su Japanke serijom od 4:0 riješile pitanje pobjednika.

U našem timu šest golova Tanje Brnović, četiri Jovanke Radičević, ali nijedan iz igre, dok je četiri pogotka dala i Ema Ramusović.

Japanku je predvodila fenomenalna golmanka Kametani sa 21 odbranom, a po šest golova dale su Hara i Ikehara.

Poslije ovog poraza naš tim je ostao na dva boda i čeka ga velika borba za plasman u četvrtfinale. Za dva dana od 9.15 Crna Gora igra protiv Norveške.