15 °

max 20 ° / min 14 °

Četvrtak

29.05.

20° / 14°

Petak

30.05.

22° / 12°

Subota

31.05.

24° / 11°

Nedjelja

01.06.

24° / 13°

Ponedjeljak

02.06.

25° / 16°

Utorak

03.06.

26° / 17°

Srijeda

04.06.

27° / 17°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Osvještavanje umjesto registracije vozila?

Društvo

Comments 16

Osvještavanje umjesto registracije vozila?

Autor: Antena M

  • Viber

Na fotografiji vidimo navodno visokog funkcionera policije kako pažljivo posmatra čin osvještavanja njegovog automobila. Snimak je hit dana na društvenim mrežama.

Do sada su video zapisi ovog tehnoreligioznog obreda stizali iz susjedstva i, uglavnom, služili za podsmijeh. Eto, u eri apostolske uprave državom, ubrzava se i prekogranični transfer obreda, svojevrsno abdejtovanje svetosavskih rituala.

Imajući u vidu karakter aktuelne vlasti u Crnoj Gori, pogotovo premijerove svjetonazorske performanse, ali i činjenicu da je u svjetovnom dijelu njegovog bitisanja on stručnjak za kontrolu kvaliteta, nije isključeno da će ubrzo obavezan tehnički pregled i registracija automobila biti zamijenjeni redovnim osvještavanjem vozila?!

Umjesto ovlašćenog servisera, parohijski sveštenik, umjesto kompjutera i alata, vodica i tamjan... i vozi Miško!

Komentari (16)

POŠALJI KOMENTAR

Crnogorka 100%

@čitalac, misliš da ovo popovi rade za džabe? Varaš se, svaki ima tarifu i trče kojem će zapasti kakva svadba, sahrana, osvještanje, krštenje i slično. Žalili su se ovi naši da im sve poslove uzimaju oni koji su došli u CG iz srspkog sveta. Priča iz prve ruke. :D

noviput

Statistike ne pokazuju da takvo osvještavanje na bilo koji način pomaže sigurnijoj vožnji. Osim što možda vozač ima manje para za alkoholna pića.