Fondacija Blažo Sredanović dodijelila je pomoć od 30 hiljada eura ekonomski ugroženim porodicama sa Cetinja.
Podsjećaju da je Fondacija osnovana kako bi pomagala ekonomski najugroženijim porodicama na Cetinju ali i dodjeljivala nagrade stvaraocima koji su posebno doprinijeli kulturnom, umjetničkom i naučnom napretku i afirmaciji Cetinja.
"Upravni odbor Fondacije donio je odluku o dodjeli 30.000 eura pomoći ekonomski ugroženim porodicama sa Cetinja. Humanitarna pomoć za 15 porodica, korisnika materijalnog obezbjeđenja, u iznosu od po 2.000 eura biće uplaćena, uz profesionalnu i administrativnu pomoć Prijestonice Cetinje i JU Centar za socijalni rad Prijestonice Cetinje.
Upravni odbor Fondacije donio je i odluku o dodjeli pomoći po 1.000 EUR za 37 cetinjskih penzionera. Ovu akciju smo realizovali uz administrativnu pomoć Udruženja penzionera Cetinje.
Na svečanoj sjednici 13. jula UO Fondacije Blažo Sredanović, na predlog utemeljivača Fondacije, donio je odluku da se za 2025. godinu dodijele nagrade za unapređenje i promovisanje kulturnog, umjetničkog i naučnog stvaralaštva na području Prijestonice Cetinje Dimitriju Popoviću, svjetski priznatom crnogorskom i hrvatskom slikaru i vajaru, Vesku Pejoviću, predsjedniku Matice crnogorske na Cetinju, Zoranu Stanojeviću, pjesniku, prvom uredniku Liberala, Nikolini Koljević, šahovskoj prvakinji i reprezentativki Crne Gore i za pet najboljih studenata FCJK", navode iz Fondacije.
Kako poručuju, s posebnom čašću i zadovoljstvom objavljuju da je nagrada dodijeljena i Časnim sestrama franjevkama koje od 1946. godine djeluju na Cetinju.
- Rečeno je prilikom jubileja: ,,Vjerujemo da smo odavno prestali da razmišljamo o našim časnim sestrama kao o nekome ko je došao na Cetinje, jer su one učinile sve da u njima vidimo naš odraz, naše sestre, naše majke, utjehu, poštovanje, ljubav“.
Naša Fondacija djeluje sa željom i nadom da Crna Gora bude društvo i država ovakvih ličnosti. Nagrade će biti uručene na prigodnoj svečanosti koja će biti naknadno organizovana.
Članovi UO Fondacije su pored utemeljivača Blaža Sredanovića, biznismen i humanista, ugledni iseljenik Ivo Đukanović, publicista Marko Špadijer, slikar Luka Lagator, advokat Nikola Belada, lingvista i dekan FCJK Aleksandar Radoman, bivši gradonačelnik Prijestonice Cetinje Aleksandar Kašćelan, novinarka Tanja Pavićević i direktor Fondacije Srđan Čović", navodi se u saopštenju.
Zoran Muratovic
Divim se ovim casnim ljudima...Moje POSTOVANJE...