10 °

max 18 ° / min 10 °

Utorak

28.10.

18° / 10°

Srijeda

29.10.

19° / 9°

Četvrtak

30.10.

17° / 11°

Petak

31.10.

20° / 13°

Subota

01.11.

21° / 14°

Nedjelja

02.11.

21° / 14°

Ponedjeljak

03.11.

22° / 13°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
VDT formiralo predmet povodom bakljade u čast ratnog zločinca Nebojše Pavkovića

Izvor: CdM

Hronika

Comments 0
SLUŽBENICIMA POLICIJE DAT NALOG DA PRIKUPE OBAVJEŠTENJA OD UČESNIKA DOGAĐAJA

VDT formiralo predmet povodom bakljade u čast ratnog zločinca Nebojše Pavkovića

Izvor: Portal ETV

Autor: Antena M

  • Viber

Više državno tužilaštvo u Podgorici je samoinicijativno formiralo predmet zbog bakljade povodom smrti ratnog zločinca Nebojše Pavkovića koja je prije tri dana organizovana na visećem mostu u Podgorici.

Ovaj predmet je, kako je saopšteno iz VDT-a, u fazi izviđaja.

"Od strane tužilaštva dat je nalog službenicima Uprave policije da prikupe obavještenja od učesnika događaja i izvrše sve provjere vezano za isti, a nakon dostavljanja traženih obavještenja, tužilaštvo će izvršiti analizu u cilju ocjene da li se u radnjama nekog lica stiču elementi bića krivičnog djela koje se goni po službenoj dužnosti", kazali su nam u VDT-u.

Ovu bakljadu su, prema pisanju medija, organizovale organizacije Zor Đevojke i Srpska Nit, a među pristunima je bio i odbornik u Skupštini Glavnog grada Milivoje Brdža Brković.

Pavković je obavljao brojne dužnosti u Jugoslovenskoj narodnoj armiji (JNA), a protiv njega i drugih generala je krajem 2003. podignuta optužnica Haškog tribunala.

On je 2005. izručen Međunarodnom krivičnom sudu za bivšu Jugoslaviju u Hagu, dok je 2009. godine proglašen krivim po svim tačkama optužnice i osuđen na 22 godine zatvora za deportacije, prisilna premještanja, ubistva, progone i druga nehumana djela.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR