15 °

max 20 ° / min 14 °

Četvrtak

29.05.

20° / 14°

Petak

30.05.

22° / 12°

Subota

31.05.

24° / 11°

Nedjelja

01.06.

24° / 13°

Ponedjeljak

02.06.

25° / 16°

Utorak

03.06.

26° / 17°

Srijeda

04.06.

27° / 17°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Pavlićević: Ja sam jedini pilot koji ima pravo da radi svuda, osim u Crnoj Gori

Izvor: Screenshot

Drugačija radio veza

Tag Video
Comments 6

Pavlićević: Ja sam jedini pilot koji ima pravo da radi svuda, osim u Crnoj Gori

Autor: Antena M

  • Viber

Zašto nas sa svijetom povezuje Tirana, a ne Podgorica bila je naslovna tema Drugačije radio veze, ali se razgovor poveo i o odnosu dijela građana i političkih subjekata, uključujući i brojne nosioce javnih funkcija, prema Danu nezavisnosti i državi Crnoj Gori. Pilot koji je posljednji let Montenegro erlajnsa ovjekovječio srcem na nebu Nikola Pavlićević komentarišući stanje u kom se trenutno nalazi crnogorski nacionalni avio prevoznik, Air Montenegro, navodi da se nakon gašenja Montenegro erlajnsa nije smjela napraviti pauza u radu, posebno ne u trajanju šest mjeseci.

Time je, smatra Pavlićević, napravljena usluga Air Serbia i beogradskom arodromu.

“Vlada nije smjela da dozvoli da se nakon gašenja Montenegro erlajnsa napravi prazan prostor od šest mjeseci. Taj prazan prostor je ‘namješten’ Srbiji i traje do danas. Sada pričaju o uvođenju Zakona o linijama od javnog značaja, ali niko ne pominje da je Montenegro erlajns bio mnogo jači, iako infratrukturno slabiji od Beograda, jer smo imali bolje linije. Danas, sa Air Montenegrom to nije slučaj”, naglašava Pavlićević.

Pavličević dodaje da se sa “jednim i po, dva aviona” ne može postići uspjeh niti rezultat kojim se može pohvaliti, podsjećajući na svoje brojne objave na društvrnim mrežama o  avionu sa spornom dokumentacijom.

“Juriti sporne avione koje ni sama Srbija nije htjela da uzme, po mom mišljenju nije uspjeh. U avijacijskim krugovima se priča da su na avionu koji je u upotrebi vršeni radovi koji nijesu zabilježeni, o njima ne postoji nikakav trag, takav avion leti i to nema niko da isprati”, naglašava Pavlićević.

Gost Drugačije radio veze objašnjava da se avio sabraćaj u Albaniji razvija zato što je država spremna da ulaže u njega, dodajući da se aerodromi “ne razvijaju od vazduha nego od ulaganja" i pita:

"Zašto mi idemo na jeftinije varijante..? Mi pet godina letimo sa dva aviona”, rekao je bivši pilot Montenegro erlajnsa, koji već neko vrijeme leti za kompaniju Air Astana iz Kazahstana.

Nikola Pavlićević je jedan od četvorice crnogorskih pilota koji je, svojevremeno, završio obuku za Embraer 185, a kasnije i na Airbusu. Ni ta stručna znanja, ni činjenica da je u vrijeme kovida, rizikujući sopstveno zdravlje, dovezao u Crnu Goru hiljade naših državljana iz inostranstva, nijesu dovoljne da ponovo leti za crnogorsku nacionalnu kompaniju. 

Pavlićević je govoreći o svom iskustvu poslije gašenja Montenegro erlajnsa i sporu koji se vodi protiv njega, nakon što je iscrtao srce iznad Crne Gore upravljajući avionom koji je ujedno bio i posljednji let te kompanije, kazao da je u jednom sudskom procesu jasno rekao da se ne može zaposliti jedino u svojoj matičnoj državi.

“Oni su meni u obrazloženju otkaza kazali da ne ispunjvam uslove za dobijanje identifikacione kartice (koja je uslov da se pristupi avionu). Ja sam na jednom ročištu sudiji najiskrenije kazao da sam jedini pilot, i u evropskom i u crnogorskom registaru, koji ima parvo da radi svuda osim u Crnoj Gori”, rekao je Pavlićević.

Gost DRV dobio je prvostepeni sudski spor, a reakcije advokata ("sud se zaigrao") kompanije navodi kao primjer neprimjerenog odnosa prema instituciji. No, prema uvidu Ombudsmana i AZLP, liše suda, nema institucije koja se nije ogriješila o njegova prava, radna i ljudska: Vlada, ANB, UP...

Na javnosti je da procijeni da li je takav odnos prema Nikoli Pavlićeviću plod slučaja i spleta okolnosti ili odmazda za nespremnost da ćutke prelazi preko nepravdi i anomalija i, nadasve, za srce koje je iscrtao na nebu tokom posljednjeg leta Montenegroerlajnsa?

Drugačiju radio vezu možete pogledati na linku ispod:

Komentari (6)

POŠALJI KOMENTAR

Delvidek

@ponos_Crne _Gore "Svak je rođen da po jednom umre, čast i bruka žive dovijeka" reče naš mudri Njegoš. Nikola Pavlićević je (kako mu i od kuće ide) izabrao put časti, a Mladen Bojanić koji je ugasio Montenegro Airlines onaj drugi put. Crna Gora sve pamti.

ponos_Crne _Gore

Nikad neću zaboraviti emociju koju si izazvao onim velikim srcem na nebu Crne Gore.Svaka zemlja bi se ponosila pilotom i čovjekom kakav je Nikola, a nesoji su mu dali otkaz kao nagradu za ljubav prema domovini.Sramno. Jadno. Bolesno.Živ i zdrav ti nama bio, svoju ljubav si upisao i ona te čeka u CG.

Ratka

Nisu se oni ogrijesili o Nikolu, ogrijesili su se i od mnoge druge, samo ti drugi nisu poznati kao Nikola. Ipak, pravda je spora ali i dostižna!