Četiri osobe iz Berana i Bijelog Polja krivično su prijavljene zbog nedozvoljenog držanja i nošenja oružja, saopšteno je iz Uprave policije.
Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje i Odjeljenja bezbjednosti Berane podnijeli su krivične prijave protiv četiri osobe zbog sumnje da su izvršile krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.
"Nakon sprovedenih vještačenja, bjelopoljska policija je nadležnom državnom tužilaštvu podnijela krivične prijave protiv A.Z. (40) i N.G. (49), oba iz Bijelog Polja", pišu iz UP.
Takođe, policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Berane podnijeli su krivičnu prijavu protiv V.Đ. (67), kod koga su u porodičnoj kući pronađena dva komada protivavionske municije većeg kalibra i dva komada dopunskih punjenja za mine, koji su bili u njegovom ilegalnom posjedu.
U sklopu planskih aktivnosti na suzbijanju ilegalnog posjedovanja oružja, beranska policija je izvršila pretres stana i drugih prostorija koje koristi J.M. (65), tom prilikom pronađen je pištolj marke „Beretta“ kalibra 9 mm u nelegalnom posjedu.
O događaju je obaviješten tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Beranama, koji je naložio da se pronađeno oružje uputi u Forenzički centar Uprave policije u Danilovgradu radi daljih vještačenja, nakon čega će biti podnijeta krivična prijava.
Regionalni centar bezbjednosti „Sjever“ nastaviće sa sprovođenjem aktivnosti iz svoje nadležnosti u cilju prevencije i suzbijanja krivičnih djela u vezi sa zloupotrebom oružja, kako bi se očuvala bezbjednost građana i javni red i mir.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR