11 °

max 13 ° / min 9 °

Četvrtak

02.10.

13° / 9°

Petak

03.10.

14° / 7°

Subota

04.10.

16° / 7°

Nedjelja

05.10.

17° / 8°

Ponedjeljak

06.10.

11° / 9°

Utorak

07.10.

13° / 9°

Srijeda

08.10.

17° / 9°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Završetak radova u Sokolovini planiran za kraj godine

Izvor: Intermost

Ekonomija

Comments 0

Završetak radova u Sokolovini planiran za kraj godine

Autor: Antena M

  • Viber

Radovi na magistralnom putu Mojkovac-Đurđevića Tara, u mjestu Sokolovina, teku planiranom dinamikom i završetak radova očekuje se do kraja ove godine. To je za portal „PV Informer“ kazao Gojko Šljivančanin iz kompanije „Intermost“ Podgorica, koja je izvođača radova. 

"Do sad je urađeno oko 80 % betonskih radova i ugrađeno oko 4.000 m3 betona. Na poslovima radi konstantno 50 radnika, da bi se sa intenziviranjem radova ispoštovali planirani rokovi. Rekonstrukcija predmetne dionice podrazumijeva izmjenu postojeće geometrije u situacionom planu u cilju poboljšanja bezbjednosti i sigurnosti saobraćaja.

Prema riječima Šljivančanina radovi se izvode sa posebnim oprezom, da bi se izbjegle tragične posljedice, jer se radi o velikoj kosini koja se nalazi u dijelu saobraćajnice neposredno iznad rijeke Tare, a radovi se izvode uz veliko angažovanje mehanizacije i radne snage preduzeća. Intenzivno se izvode zemljani i betonerski radovi, da bi se u punom kapacitetu iskoristila građevinska sezona.

Projektom je bila predviđena izgradnja 4 galerije ukupne dužine 333 metra u okviru investicije vrijedne preko 10 miliona eura, ali je tokom izvođenja radova došlo do promjene planske dokumentacije, pa su umjesto 4 planirane betonske galerije izgrađene dvije spajanjem druge i treće galerije u jednu cjelinu dužine oko 120 metara. Umjesto izgradnje još dvije galerije odlučilo se da se primIjene druga građevinska rješenja.

Iz kompanije očekuju da bi mogli ispoštovati dogovorene rokove, posebno ako ih posluže vremenske prilike, jer se na sjeveru već približava kraj građevinske sezone.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR