22.04.

13° / 5°

Crna Gora poražena od Rusije, "lavice" posustale u nastavku

Rukomet

Rukometašice Crne Gore poražene su od Rusije u drugom kolu Glavne runde Svjetskog prvenstva u Japanu 35:28, i u slučaju trijumfa Španije nad Japanom ostaćemo bez šansi za plasman u polufinale.

Taj meč počeće u 10 sati, za 12 je zakazan duel Švedske i Rumunije.

Tabela: Rusija 8, Španija 5, Crna Gora 4, Švedska 3, Japan 0, Rumunija 0.

Crnogorske rukometašice su tim porazom, drugim na šampionatu, šanse za polufinale svele u domen teorije.

Pobjednik duela odlučen je sredinom drugog poluvremena, kada je Rusija nakon serije od četiri gola, došla do tada najubjedljivijeg vođstva – 23:19. u 40, koje osam minuta kasnije povećala na šest golova (29:23).

Crna Gora je, poslije serije od 4:0, povela 10:6, a prednost od četiri gola imala je i dva minuta kasnije (11:7).

Ruska selekcija je sa četiri uzastopna pogotka izjednačila na 11:11, a u 24. minutu prvi put i došla do prednosti (14:13).

U drugom poluvremenu Rusija je, nakon serije od četiri gola, povela 23:19. u 40, u 48. minutu razliku povećala na šest golova (29:23) i praktično već tada riješila sve dileme.

Prednost je do kraja povećala na sedam pogodaka.

Najefikasnija u selekciji Rusije, koja je zadržala maksimalan učinak i poslije sedmog meča na šampionatu, bila je Julija Managarova sa 12, dok je Jaroslava Frolova dodala deset pogodaka.

U crnogorskoj reprezentaciji najbolja je bila Majda Mehmedović sa osam pogodaka.

U ostalim mečevima druge grupe rivali će biti Španija i Japan (10) i Švedska i Rumunija (12.30).

Crna Gora će u posljednjem kolu, sjutra u 12 sati i 30 minuta, igrati sa Švedskom.