Vlasnik Lui Vitona je najbogatiji čovek na svijetu. Bernard Arnault je izbio na prvo mjesto liste sa bogatstvom od 192 milijarde dolara, koje najvećim dijelom dolazi iz njegove multinacionalne kompanije i konglomerata LVMH. Tako je pretekao osnivača Amazona.
Ovaj Francuz koga često nazivaju i „papa u svijetu mode“ je neprikosnoveno najbogatiji Evropljanin od 2018. kada je njegovo bogastvo procijenjeno na nešto više od sedamdeset milijardi dolara. Posljednjih godina on je ozbiljnije ušao u ovu trku na globalnom nivou, gdje je povremeno zauzimao neko od prvih pet mjesta najbogatijih.
Na čelo liste izbija zbog veoma uspješnog poslavanja njegove kompanije LVMH u proteklih 14 mjeseci. U tom periodu je svoje lično bogatstvo uvećao za nevjerovatnih 110 milijardi dolara i tako postaje prvi Evropljanin koji je izbio na čelo liste poslije skoro jednog vijeka.
Lui Viton i matična kuća LVMH je specijalizovana za proizvodnju i prodaju luksuzne garderobe koja u svom vlasništvu drži neke od najpoznatijih svjetskih brendova kao što su Dior, Hermes, Živanši… Vrijednost ove kompanije na tržištu je u konstantnom rastu posljednjih nedjelja i po nekim procjenama iznosi nešto manje od 400 milijardi dolara.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR