17 °

max 20 ° / min 15 °

Četvrtak

29.05.

20° / 15°

Petak

30.05.

22° / 12°

Subota

31.05.

24° / 11°

Nedjelja

01.06.

24° / 13°

Ponedjeljak

02.06.

25° / 16°

Utorak

03.06.

26° / 17°

Srijeda

04.06.

27° / 17°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Ova pekara je najveći proizvođač bureka na Balkanu, a radnici zarađuju 1.757 eura mjesečno

Mozaik

Comments 0

Ova pekara je najveći proizvođač bureka na Balkanu, a radnici zarađuju 1.757 eura mjesečno

Izvor: Blic

Autor: Jelena Grbović

  • Viber

Jedna pekara u Sloveniji prošle godine je na strana tržišta izvezla oko četiri miliona eura vrijednih proizvoda, od ukupno 33 miiona eura prihoda od prodaje.

Najveće povećanje zabilježeno je u izvozu u Hrvatsku, gdje su osnovali kompaniju ćerku 2014. 

- U poslijednje tri godine prodaja u Hrvatskoj porasla je na 2,7 miliona eura. Takođe, sve više izvozimo u Švedsku i Austriju, a naš se rast usporava u Hrvatskoj. Sada planiramo da povećamo rast na njemačkom tržištu, zbog čega smo tamo otvorili kancelariju - kaže Silvester Pečjak, koji vodi porodični posao od svoje 26. godine, a ima 40 godina.

U jednom intervjuu Silvester je rekao da bi bio vrlo zadovoljan ako bi pekara ostvarila 35 miliona eura prihoda u trenutku njegovog odlaska u penziju.

- U poslijednje vrijeme smo brzo rasli jer smo se dobro pripremili za gubitak tržišta, što je za nas značila prodaja Merkatora. Zato smo se intenzivno usredsredili na druga tržišta, pa smo u skladu s tim povećali naše ciljeve - kaže Silvester Pečjak.

Ova pekara je dobro poznata po tome što su plate daleko iznad prosjeka industrije i iznad prosječne plate u Sloveniji - prošle godine dosegnule su bruto 1,757 eura.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR