26.04.

15° / 9°

Fantastični Dončić, Slovenija razbila Argentinu

TOKIO 2020

Košarkaši Slovenije su rezultatom 118:100 pobijedili Argentinu u prvom kolu Olimpijskih igara.

Slovenci su na krilima Luke Dončića pobijedili Argentinu više nego ubjedljivo, a pobjednik se mogao naslutiti već nakon završetka prve četvrtine.

Poluvrijeme je okončao sa 31 poenom, a do kraja je upisao još 17 za ukupno 48 poena, 11 skokova i pet asistencija za drugi najbolji rezultat ikada na OI.

Nedostajalo mu je još osam poena da prestigne Brazilca Oskara Šmita koji je protiv Španije 1988. godine postigao čitavih 55 poena.

Priliku za tako nešto, Luka će imati protiv Japana, znatno slabije selekcije od Argentine.

Iskusni Luis Skola je u redovima Argentine upisao 23 poena.