14° / 9°

26.04.

15° / 8°

Španci se spasili u 92. minutu, Rumuni ispustili pobjedu u nadoknadi

Fudbaleri Švedske i Španije remizirali su rezultatom 1:1 u meču osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Šveđani su prekinuli niz "furije"od tri pobjede zaredom, ali i sebi značajno umanjili šanse za plasman na EURO.

De Hea je u 50. minutu skinuo udarac Berga, ali se on nedugo zatim ispravio i donio prednost Šveđanima.

Španija je napadala sve do kraja utakmice, ali nije imala velikih prilika. Onda je, pomalo neočekivano, u 92. minutu Rodrigo Moreno uspio da "umulja" loptu u gol i donese svojoj ekipi vrijedan bod.

U istoj grupi Rumunija, koja je igrala meč pred zatvorenim tribinama, ali sa 30.000 mališana, ostala je bez pobjede u završnici protiv Norveške i remizirala 1:1.

Rumunija je veliku šansu propustila u 52. minutu kada je Puškaš promašio penal, no peh svog kolege ispravio je Mitrita u 62. minutu.

Svi su čekali kraj da krenu u slavlje na stadionu u Bukureštu, ali je onda na scenu stupio Sorlot. Pogodio je mrežu domaćina u 92. minutu i donio vrijedan bod svojoj ekipi.

U utakmici bez takmičarskog značaja Farska Ostrva pobedila su na domaćem terenu Maltu sa 1:0.

Dva kola prije kraja u Grupi F Španija ima 20 bodova i potreban joj je samo jedan da obezbjedi plasman za EURO, dok će se za drugo mjesto boriti Švedska sa 15, Rumunija sa 14 i, malo vjerovatno, Norveška sa 11 bodova